ZDROWE ODŻYWIANIE NA CO DZIEŃ

Zdrowe odżywianie to najprostsza i najprzyjemniejsza droga, zapewniająca dobre samopoczucie na co dzień i profilaktykę przed różnorakimi, dieto-zależnymi chorobami (takimi jak cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, miażdżyca, próchnica, nadwaga i otyłość i wiele innych).
Dieta przeciętnego człowieka wciąż pozostawia wiele do życzenia, jednak świadomość i wiedza ludzi na temat wpływu diety na zdrowie jest coraz większa. Nie da się ukryć, iż wielką zasługę w tej kwestii mają coraz bardziej popularne osoby, zajmujące się na co dzień sportem, które promują zdrowy styl życia zarówno w Internecie, jak i telewizji czy prasie. Wiele osób przekonało się, iż zdrowe odżywianie jest kwestią niezwykle prostą, opierającą się na kilku głównych zasadach. Ograniczenie spożycia tłuszczów, zwłaszcza tych pochodzenia zwierzęcego, zwiększenie porcji warzyw i owoców w codziennej diecie, włączenie produktów pełnoziarnistych, zrezygnowanie z tłustego mięsa i wędlin na rzecz chudego drobiu czy zdrowych ryb, czy zastąpienie soli aromatycznymi przyprawami, to tylko niektóre z licznych zmian, wprowadzanych w codzienny jadłospis ludzi. Bardzo ważną kwestią jest także odpowiednie nawodnienie organizmu, a także zwiększenie aktywności fizycznej. Wszystkie te zdrowe nawyki, włączone na stałe w codzienny styl życia sprawiły, iż ludzie docenili możliwości i zalety zdrowego odżywiania, a także jego walory smakowe
Choć w kwestii rozpowszechniania wiedzy na temat zdrowej diety pozostało jeszcze wiele do zrobienia, można powiedzieć, iż pierwszy bardzo ważny krok został uczyniony.